Powrót do wszystkich filmów

Tryumf Pana Kleksa

Reżyseria: Krzysztof Gradowski, Joanna Zachrzewska

Scenariusz: Krzysztof Gradowski

Scenografia: Bogdan Sölle

Kostiumy: Katarzyna Śródka

Muzyka: Andrzej Korzyński

Charakteryzacja: Liliana Gałązka

Montaż: Teresa Miziołek

Producent: Włodzimierz Matuszewski

Produkcja: Studio Miniatur Filmowych

Koprodukcja: HBO Polska, Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, Monolith Films, Clayward Ltd. (Irlandia)

O filmie

Tomek Miłowski, rysownik komiksów w magazynie ilustrowanym „Świat Fantazji” ma kłopoty. Szefowi nie podobają się jego rysunki – ponure i straszne. Jeśli w dwa dni nie wymyśli czegoś „fajnego” – wyrzucą go z pracy.

Pogrążonego w rozpaczy Tomka odwiedza w jego pracowni kolorowy koliber Tri-Tri z powieści o Panu Kleksie. Tomek sięga po książkę Jana Brzechwy i postanawia zilustrować ją w formie komiksu. Tym czasem coś dziwnego dzieje się w jego mieszkaniu: rozpoczęta przez rysownika opowieść zaczyna żyć swoim własnym życiem wciągając realistycznych bohaterów w wir wydarzeń animowanych. W tej sytuacji do akcji wkracza sam Pan Kleks, który wraz ze swoim uczniem Adasiem Niezgódką odkrywa tajemnice groźnego laboratorium Alojzego Bąbla na wyspie Multiflora. Tam właśnie czeka na czarodziejskiego profesora wielkie niebezpieczeństwo.

Jak potoczą się losy wielkiej bitwy morskiej, którą z udziałem straszliwego pirata Rosolnika stoczy Pan Kleks przeciw Admirałowi Bąblowi? Czy ptaki z Multiflory przyjdą z pomocą naszym bohaterom i wreszcie czy Adaś Niezgódka rozwiąże zagadkę tajemniczego zniknięcia jego rodziców?