• Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo

O Nas

Studio Miniatur Filmowych powstało w 1958 roku w Warszawie. Zalicza się ono do najstarszych i najważniejszych wytwórni filmowych w Polsce. Warto wspomnieć, że było jednym z pięciu studiów animacji istniejących w okresie PRL-u. To tu narodziły się kultowe już ,,wieczorynki”: Piesek w kratkę, Pomysłowy Dobromir, Wędrówki Pyzy i Proszę słonia, jak również filmy artystyczne będące kamieniami milowymi światowego kina takie jakLabirynt Jana Lenicy czy Łagodna Piotra Dumały. Oficjalnie zostało powołane w 1958 roku, jednak jego początki sięgają dwóch lat wstecz, a mianowicie 1956 roku.
Czytaj więcej

Alik Matuszewski

Studio dźwiękowe, postprodukcja

(więcej…)

Antoni Ciawłowski

Główny księgowy

(więcej…)

Edward Durys

p.o. Dyrektor

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Portfolio

Warsztaty
Seriale
Filmy autorskie
Pełen Metraż
Reklamy

Twórcy

Bogdan Nowicki

Urodził się 1932 roku. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pieknych. Jako reżyser debiutował w Studiu Miniatur Filmowych w 1959. Reżyser, scenarzysta czy też scenograf. „2 koty + 1 pies”, oraz cyklu o „kolesiu”, m.in. „Koleś prowadzi samochód”.

Ela Wąsik

Polska reżyser filmów animowanych, scenarzystka, grafik. Twórczyni wielu filmów animowanych w tym Ślub krawca, Błędne koło, a także autorka serialu Hip-Hip i Hurra. Obecnie współpracuje ze Studiem Miniatur Filmowych.

Halina Bielińska

Reżyser filmów fabularnych i animowanych. Absolwentka ASP w Warszawie. Przed wojną zajmowała się dziennikarstwem i grafiką. W roku 1949, przebywając w Szwajcarii, zrealizowała razem z Włodzimierzem Haupe pierwszy film animowany. Od 1951 scenograf Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi.

Studio Miniatur Filmowych zaprasza na zajęcia w ramach Miniaturowej Akademii Filmowej dla Dzieci i Młodzieży.

Aktualności