• Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo

O Nas

Studio Miniatur Filmowych powstało w 1958 roku w Warszawie. Zalicza się ono do najstarszych i najważniejszych wytwórni filmowych w Polsce. Warto wspomnieć, że było jednym z pięciu studiów animacji istniejących w okresie PRL-u. To tu narodziły się kultowe już ,,wieczorynki”: Piesek w kratkę, Pomysłowy Dobromir, Wędrówki Pyzy i Proszę słonia, jak również filmy artystyczne będące kamieniami milowymi światowego kina takie jakLabirynt Jana Lenicy czy Łagodna Piotra Dumały. Oficjalnie zostało powołane w 1958 roku, jednak jego początki sięgają dwóch lat wstecz, a mianowicie 1956 roku.
Czytaj więcej
No post found
Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Portfolio

Warsztaty
Seriale
Filmy autorskie
Pełen Metraż
Reklamy

Twórcy

Leszek Kałuża

Animator, reżyser, scenarzysta i producent filmów animowanych. Był jednym z pierwszych członków w nowo otworzonym studiu w Katowicach, a następnie w Wiśle i Bielsku.
W 1956 r Witold Giersz i Leszek Kałuża utworzyli nowe studio filmów rysunkowych które później zostało nazwane
Studiem Miniatur Filmowych. Tam zadebiutował jako reżyser filmem „Tygrys” a następnie „Niebo czy Piekło”. (więcej…)

Leszek Komorowski

Polski reżyser, scenarzysta, scenograf i animator.

Leszek Marek Gałysz

Reżyser, scenarzysta, autor projektów plastycznych, animator, producent. Od 1970 związany ze Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie. Jako grafik okazjonalnie podejmuje projekty grafiki ilustracyjnej, okładek płyt, komiksów. Od 1991 r. producent, właściciel firmy „J&P” Studio Grafiki Filmowej, współwłaściciel studia Kuchnia Filmowa sp. z o.o.

Studio Miniatur Filmowych zaprasza na zajęcia w ramach Miniaturowej Akademii Filmowej dla Dzieci i Młodzieży.

Aktualności