• Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo

O Nas

Studio Miniatur Filmowych powstało w 1958 roku w Warszawie. Zalicza się ono do najstarszych i najważniejszych wytwórni filmowych w Polsce. Warto wspomnieć, że było jednym z pięciu studiów animacji istniejących w okresie PRL-u. To tu narodziły się kultowe już ,,wieczorynki”: Piesek w kratkę, Pomysłowy Dobromir, Wędrówki Pyzy i Proszę słonia, jak również filmy artystyczne będące kamieniami milowymi światowego kina takie jakLabirynt Jana Lenicy czy Łagodna Piotra Dumały. Oficjalnie zostało powołane w 1958 roku, jednak jego początki sięgają dwóch lat wstecz, a mianowicie 1956 roku.
Czytaj więcej
No post found
Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Portfolio

Warsztaty
Seriale
Filmy autorskie
Pełen Metraż
Reklamy

Twórcy

Witold Giersz

Reżyser filmów animowanych, jeden z najważniejszych twórców polskiej animacji. Początkowo pracował w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, od 1958 roku związał się ze Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie. Współpracował też z poznańskim Studiem Filmów Animowanych.

Włodzimierz Haupe

Reżyser i scenarzysta filmów animowanych i fabularnych. W 1943 ukończył Wyższą Szkołę Inżynieryjną Wawelberga w Warszawie. W latach 1947-49 jako korespondent prasowy przebywał w Czechosłowacji, gdzie zapoznał się z techniką animacji. Swój pierwszy film zrealizował razem z Haliną Bielińską w 1949 w Szwajcarii.

Zofia Oraczewska

Reżyser, scenograf i scenarzysta filmów animowanych. Absolwentka warszawskiej ASP (1956).Członek SFP i ZAiKS.

Studio Miniatur Filmowych zaprasza na zajęcia w ramach Miniaturowej Akademii Filmowej dla Dzieci i Młodzieży.

Aktualności