Home / Aktualności / „Czarodziejska góra” z nagrodą w Karlowych Warach

„Czarodziejska góra” z nagrodą w Karlowych Warach

Polsko-francusko-rumuńska koprodukcja „Czarodziejska góra” w reżyserii Ancy Damian otrzymała Wyróżnienie Specjalne Jury na 50. MFF w Karlowych Warach. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

[smf-column] Najnowszy film Anci Damian prezentuje niezwykłą postać Adama Jacka Winklera. Bohater tego dokumentu był indywidualistą, sam uważał, że swoim żarliwym i prostodusznym charakterem przypomina postać Koziołka Matołka z polskiej literatury dziecięcej.
[/smf-column]

 

[smf-column]
Mocno przesiąknięty duchem antykomunistycznego ruchu oporu opuścił Polskę w 1965 roku. Przebywał w Paryżu jako emigrant, gdzie zaangażował się w czynną walkę przeciwko komunizmowi. Słysząc o inwazji sowieckiej armii na Afganistan, dołączył do Afgańczyków i walczył pod wodzą Ahmada Szacha Massuda.

Producentem filmu jest firma Aparte Films, koproducentami Filmograf, SMF i Arizona Productions. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Telewizję Polską, KFF, CNC Francja, CNC Rumunia i HBO Rumunia.
[/smf-column]

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites