Development i Produkcja

W Studiu Miniatur Filmowych każdy realizowany projekt poprzedzony jest szczegółowym developmentem, w trakcie którego wraz z twórcą lub zleceniodawcą wypracowujemy najlepszą możliwą metodę realizacji jego wizji.

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące rozwoju projektu - od napisania treatmentu, poprzez scenariusz, projekty postaci i dekoracji do storyboardu i animaticu. Doradzamy także w sprawie możliwych do zastosowania technik animacji wraz z wykonaniem wizualizacji.

Współpracujemy ze specjalistami z zakresu scenariopisarstwa, grafiki i animacji zarówno 2D, jak i 3D.

Storyboard jest podstawą do tworzenia animacji, zgodnej z wizją reżysera i scenarzysty. Przypominający komiks, zbiór obrazków i szkiców ma oddawać to, co później znajdzie się na ekranie. Storyboardy, tworzone w Studiu Miniatur Filmowych, to narzędzie, które doskonale oddaje przebieg akcji i zawartość kadrów, będąc niezastąpioną pomocą w produkcji filmu i reklamy.

Jako studio animacji stworzyliśmy ich już tysiące- zarówno dla własnych potrzeb, jak i na zlecenia zewnętrzne.

Animatic to kolejne, po storyboardzie narzędzie, które przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym pozwoli zobaczyć, jak może wyglądać przyszły film lub reklama, pokazując już ruchomy obraz i detale mimiki postaci oraz przejścia pomiędzy scenami. Oferujemy również wstępne lub pełne udźwiękowienie animaticków- w zależności od preferencji zleceniodawcy.

Ilustracje i projekty graficzne

Mając zespół znakomitych grafików i ilustratorów, wykonujemy również usługi projektowania graficznego zarówno do filmów (postaci, tła, dekoracje), jak i publikacji takich jak książki, magazyny i strony internetowe.

Produkcje

Mamy za sobą ponad 60-letnią tradycję tworzenia wszelkiego rodzaju animacji we wszystkich dostępnych formatach- od teaserów reklamowych po filmy pełnometrażowe.

Stworzyliśmy do tej pory ponad 2000 filmów (krótkometrażowych artystycznych, pełnometrażowych, serii animowanych i animacji komercyjnych). 

Realizujemy animacje w technikach 2D i 3D, ale chętnie współpracujemy też z twórcami, którzy chcą w swojej pracy wykorzystać tradycyjną animację rysunkową lub poklatkową. 

Dysponujemy najnowocześniejszym oprogramowaniem, sprzętem i zespołem animatorów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.

Spośród konkurencji wyróżnia nas dbałość o realizację wizji artystycznej twórcy lub zleceniodawcy. 

Studio Miniatur Filmowych 2018
ul. Królewicza Jakuba 12a
02-956 Warszawa