Development i Produkcja

Studio Miniatur Filmowych świadczymy kompleksowe usługi dotyczące rozwoju projektu - od napisania treatmentu, poprzez scenariusz, projekty postaci i dekoracji do storyboardu i animatiku. Doradzamy także w sprawie możliwych do zastosowania technik animacji wraz z wykonaniem wizualizacji. Współpracujemy ze specjalistami z zakresu scenariopisarstwa, grafiki i animacji zarówno 2D, jak i 3D. Spośród konkurencji wyróżnia nas dbałość o realizację wizji artystycznej twórcy lub zleceniodawcy.

Storyboardy, tworzone w Studiu Miniatur Filmowych, to narzędzie, które doskonale oddaje przebieg akcji i zawartość kadrów, będąc niezastąpioną pomocą w produkcji filmu i reklamy.

Animatic to kolejne, po storyboardzie narzędzie, które przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym pozwoli zobaczyć, jak może wyglądać przyszły film lub reklama, pokazując już ruchomy obraz i detale mimiki postaci oraz przejścia pomiędzy scenami. Oferujemy również wstępne lub pełne udźwiękowienie animatików - 
w zależności od preferencji zleceniodawcy.

Mając zespół znakomitych grafików i ilustratorów, wykonujemy również usługi projektowania graficznego zarówno do filmów (postaci, tła, dekoracje), jak i publikacji takich jak książki, magazyny i strony internetowe.

Mamy za sobą ponad 60-letnią tradycję tworzenia wszelkiego rodzaju animacji we wszystkich dostępnych formatach- od teaserów reklamowych po filmy pełnometrażowe.

Stworzyliśmy do tej pory ponad 2000 filmów (krótkometrażowych artystycznych, pełnometrażowych, serii animowanych i animacji komercyjnych).

Realizujemy animacje w technikach 2D i 3D, ale chętnie współpracujemy też z twórcami, którzy chcą w swojej pracy wykorzystać tradycyjną animację rysunkową lub poklatkową.

Dysponujemy najnowocześniejszym oprogramowaniem, sprzętem i zespołem animatorów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.

Studio nagrań

Studio nagrań SMF oferuje usługi związane z produkcją i postprodukcją oprawy dźwiękowej oraz dubbingu.

Oferujemy nagrania, mastering, kompozycję muzyki i tworzenie efektów dźwiękowych, a także pośrednictwo w kontakcie z doświadczonymi lektorami, aktorami oraz reżyserami dubbingu i dźwięku.

W naszym studiu jest też możliwość realizacji nagrań reklam dźwiękowych i podkładów muzycznych do przedstawień czy audiobooków.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Studio Miniatur Filmowych prowadzi warsztaty animacji filmowej dla dzieci i młodzieży. Wypracowana przez wiele lat metoda nauki przez zabawę przeprowadzi uczestników przez historię filmu animowanego, przez poszczególne etapy produkcji filmowej po możliwość stworzenia własnego filmu animowanego pod okiem profesjonalnych twórców. O jakości prowadzonych zajęć, świadczy wyróżnienie ich nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacji młodego widza w 2014 roku.

Oferujemy warsztaty stacjonarne - w warszawskiej siedzibie studia (połączone ze zwiedzaniem) oraz warsztaty zamiejscowe, prowadzone w miejscu wskazanym przez zamawiającego.

Treść, długość oraz temat ustalane są każdorazowo 
z zamawiającym, tak by jak najlepiej dopasować ofertę do uczestników.

Nasi prowadzący, to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie zarówno w produkcji filmów animowanych, jak i prowadzeniu zajęć dla dzieci 
i młodzieży.

Zobacz wideo